Redaktor prowadzący:
Gabriela Gargaś – bestsellerowa autorka książek obyczajowych. Ma na swoim koncie kilkanaście powieści ciepło przyjętych przez Czytelniczki. Niepoprawna optymistka, która pisze codziennie, a jej budzik dzwoni o czwartej rano. Ma usposobienie indywidualistki, która chadza własnymi ścieżkami. Lubi pierogi, czarną kawę, mężczyzn z poczuciem humoru, bardziej wschody od zachodów słońca. Uwielbia pisać historie, które bawią i wzruszają. Inicjatorka projektu wydawniczego „Każdego dnia". Zysk ze sprzedaży książki został przekazany Fundacji Marka Kamińskiego, która wspiera dzieci i młodzież dotknięte ciężkimi i nieuleczalnymi chorobami.
Zastępca redaktora prowadzącego:
Anna Matusiak-Rześniowiecka – absolwentka filologii polskiej i teatrologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziennikarka i prezenterka radiowa i telewizyjna. PR-owiec. Rzecznik prasowy. Autorka i współautorka książek. Wykładowczyni dziennikarstwa, felietonistka, trenerka wystąpień publicznych.
Opracowanie graficzne i łamanie:
Agnieszka Kielak
Współpracujący:
Piotr Adamczyk – filozof z wykształcenia, dziennikarz z zawodu. Po kryjomu – poeta. Urodzony we Wrocławiu, obecnie związany także z Łodzią i Gdańskiem. Autor kilkuset reportaży, felietonów i drobnych form poetyckich publikowanych w dziennikach największych wydawnictw w Polsce.
Żaneta Bielecka – lektorka języka angielskiego, tłumaczka. Pasjonuje się muzyką, psychologią i hodowlą szczurów. W wolnych chwilach działa w social media pod nazwą borderpositive, gdzie odczarowuje mity na temat depresji, borderline i innych zaburzeń psychicznych.
Anna Czarnecka – psychoterapeuta – psycholog. Pracuje w nurcie integracyjnej psychoterapii oświadczeniowej, głównie w oparciu o terapię schematów oraz terapię skoncentrowaną na emocjach L. Greenberga (EFT). Jest także terapeutą CFT (Compassion Focused Therapy) i EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Posiada certyfika terapeuty schematów nadany przez ISST (The International Society of Schema Therapy). Współtworzy Ośrodek Psychoterapii i Coachingu Inner Garden w Warszawie.
Andrzej Gryżewski – seksuolog, psychoterapeuta poznawczo- behawioralny, psycholog kliniczny, certyfikowany edukator seksualny. Autor książek: bestsellerowej „Sztuki obsługi penisa", „Niekochalni, czyli lęk przed bliskością", „Być parą i nie zwariować" oraz „Instrukcja obsługi macho". Założyciel Instytutu Psychoterapii „Arte Vita".
Artur Górski – dziennikarz, pisarz, autor głośnej serii „Masa o polskiej mafii" oraz wielu innych książek z literatury faktu, m.in. „Ruska Mafia" czy „Pięść Dawida". Autor serialu audio „Dorwać gangstera". Laureat nagrody Bestsellery Empiku za 2014 rok. Twórca magazynu „Focus śledczy", redaktor prowadzący „Historii bez tajemnic".
Mela Kowal-Głuc – młoda mama trójki szkrabów. Na co dzień poza mamowaniem zajmuje się działaniem w social mediach. Jej perypetie na Instagramie oraz Tiktoku śledzi łącznie ponad 90 tysięcy osób. Prywatnie jest niepokorną duszą z wielkimi ambicjami i jeszcze większym poczuciem humoru. Kocha literaturę.
Małgorzata Kron – polonistka ze specjalizacją teatralno- -filmową. Wieloletnia komentatorka Polskiego Radia.Autorka i prezenterka programów o kulturze i dla kultury. W tym wielu rozmów z wybitnymi twórcami kultury polskiej i światowej. Aktualnie prowadzi MiszMasz Małgośki Kron w Radio JAZZ FM.
Renata Pająkowska-Rożen – psychoterapeutka, terapeutka i kulturoznawczyni. Prowadzi psychoterapię w nurcie integracyjnym. Specjalizuje się w terapii depresji i stanów zaburzeń nastroju, w zaburzeniach lękowych, sytuacjach mobbingu i wypalenia zawodowego. Zajmuje się szerokim spektrum problemów występujących w życiu osobistym oraz zawodowym, zwłaszcza pracowników korporacji. Specjalizuje się w terapii kobiet, szczególnie 50+. Pracuje z osobami LGBT. W pracy terapeutycznej skupia się na oswajaniu procesu zmiany. Jej marka osobista to Psychoterapia Zmiany.
Paweł Płaczek – rocznik '83, po mieczu Ślązak, po kądzieli Litwin, od 16 lat warszawski „słoik". Dziennikarz, autor książki Warszawa da się zjeść oraz cyklu książeczek kulinarnych Kuchnia wyjątkowych smaków, które rozeszły się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Od ośmiu lat prowadzi bloga kulinarnego takemycake.eu. Ma dwie pasje: gotowanie i podróże, które najchętniej łączy w jedną.
Jolanta Radomska – kobieta pracująca niczym Irena Kwiatkowska, bo żadnej pracy się nie boi. Pieguska mająca pół wieku w dacie, w tym męża od ponad 30. Posiadaczka dwóch kotów i psa swoich oraz połowy wsi obcych stworów, Lubiąca pisać o życiu, szyciu i kontrowersjach. Kiedyś nosiła szpilki, potem je wpinała w zabawki. Teraz woli szpilę wrzucać w tekst pisany. Nie rozstaje się z aparatem, miłośniczka street photography. Nagrody: Blog Roku 2009 i 2011 Onet. Kobieta Roku 2011 Onet.
Alek Rogoziński – polski dziennikarz, redaktor i pisarz, twórca komedii kryminalnych i powieści obyczajowych. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował jako prezenter oraz DJ w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 zatrudniony był w dwutygodniku „Party". Od 2020 roku zajmuje się jedynie twórczością literacką.
Teresa Rosati – czołowa polska projektantka mody, specjalizująca się w kreacjach na szczególne okazje. Swoje autorskie kolekcje prezentowała na zaproszenie producentów i organizatorów najbardziej prestiżowych wydarzeń modowych na świecie (w Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku, Los Angeles, Miami, etc.) Prowadzi wykłady na temat dress code'u i kreacji wizerunku biznesowego i dyplomatycznego.
Piotr Sternal – uzależniony od Instagrama, gdzie zamieszcza zdjęcia z podróży po świecie. Od 12 lat pracuje w branży wydawniczej. Kocha podróże, sportowe buty, murale, prosecco, sztukę i design. Ma kilka tatuaży i myśli intensywnie o kolejnych. Nigdy nie miał latawca. Spełnia wszystkie marzenia.
Edyta Świętek – z urodzenia wynika, że Krakowianka, od czasu po maturze mieszkanka Niepołomic. Z wyróżnieniem ukończyłam zarządzanie firmą w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza- -Modrzewskiego. Przez wiele lat pracowałam w biurze, aktualnie ten etap życia uważam za zamknięty. Prywatnie jestem szczęśliwą matką i żoną. Uwielbia długie spacery z mężem. Jestem miłośniczką literatury, filmów dokumentalnych, dobrej muzyki oraz zwierzaków. Pisanie to moja pasja i spełnione marzenie, sposób na życie i źródło radości. Lubię, gdy czytelnik przegląda się w kartach powieści tak, jak w zwierciadle. Intryguje mnie złożoność ludzkiej natury: wszystkie pierwiastki dobra i zła, które kiełkują, wydając plon w postaci czynów. Inspirację do tworzenia znajduję wszędzie: w krakowskich tramwajach, drobiazgach, dnia codziennego, dialogach zasłyszanych na ulicy, a przede wszystkim w wyobraźni, która nie zna granic.
Marek Teler – dziennikarz, popularyzator historii, bloger. Autor książek Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego, Zapomniani artyści II Rzeczypospolitej, Zagadka Iny Benity. AK-torzy kontra kolaboranci i Upadły amant. Historia Igo Syma. Publikował swoje artykuły na łamach magazynów „Focus Historia" i „Skarpa Warszawska" oraz na portalu historycznym Histmag.org.
Korekta:
Bożena Sigismund
Janusz Sigismund
Adres Redakcji:
ul. Borowskiego 2 lok. 24
03-475 Warszawa
Kontakt: tel. 22 416 15 81
redakcja@skarpawarszawska. pl
Reklama:
tel. 22 416 15 81
reklama@skarpawarszawska.pl
Wydawca:
Agencja Wydawniczo-Reklamowa
Skarpa Warszawska Sp. z o. o.
ul. Borowskiego 2 lok. 24
03-475 Warszawa